Blog Archive
- 2017 (2)
- 2015 (2)
- 2014 (66)
-
2013
(252)
-
Δεκεμβρίου(19)
- ΟΙ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ ΤΟΥ ΑΣΤΕΡΑ ΙΤΕΑΣ ΤΟ 2013 - ΣΤΙΓΜΙ...
- ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΙΤΕΑΣ
- ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ
- ΕΥΧΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΣ ΦΩΚΙΔΑΣ
- ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΕΑ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΕΡΑΤΕΙΝΗΣ
- ΝΙΚΗΣΕ Ο ΓΣ ΙΤΕΑΣ
- ΜΕ ΝΙΚΗ ΕΚΛΕΙΣΕ ΤΟ 2013 Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΤΕΑΣ
- ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ
- ΤΟ ΣΚΙΤΣΟ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ
- ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΤΕΑΣ - ΑΜΦΙΣΣΑΙΚΟΣ
- ΝΕΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ Ν.Ο. ΙΤΕΑΣ
- ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 8ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Α΄ ΕΣΚΑΣΕ
- ΝΙΚΗΣΕ ΚΑΙ ΠΑΡΕΜΕΙΝΕ ΠΡΩΤΟΣ Ο ΑΣΤΕΡΑΣ
- ΠΡΩΤΟΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟΥ
- Μία εξαιρετική πρωτοβουλία για το Κοινωνικό Παντοπ...
- ΑΚΟΜΑ ΣΚΟΡΑΡΟΥΝ ΣΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ
- Ο ΓΣ ΕΧΑΣΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟΠΟΡΟ ΑΟ ΚΥΜΗΣ
- 7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ: ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΤΕΑΣ - ΑΣΤΕ
- ΕΠΕΣΤΡΕΨΕ ΣΤΙΣ ΝΙΚΕΣ Ο ΑΣΤΕΡΑΣ
-
Νοεμβρίου(17)
- ΔΥΣΚΟΛΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΓΙΑ ΤΟΝ Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ
- Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ΥΠΟΔΕΧΕΤΑΙ ΤΗΝ ΑΚΑΔΗΜΙΑ 94
- ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΤΕΑΣ 1936
- ΝΕΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ Ν.Ο. ΙΤΕΑΣ
- ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 6ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Α΄ΕΣΚΑΣΕ
- ΕΧΑΣΕ ΒΑΘΜΟΥΣ Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΤΟ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟ
- ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α΄ & Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ
- ΜΠΑΣΚΕΤ: ΕΧΑΣΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΥΛΙΔΑ Ο ΓΣ ΙΤΕΑΣ
- ΜΠΑΣΚΕΤ: ΓΣ ΙΤΕΑΣ - ΓΣ ΑΥΛΙΔΑΣ
- ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ 4ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ
- ΚΥΠΕΛΛΟ: ΤΟ ΓΑΛΑΞΙΔΙ Ο ΑΝΤΙΠΑΛΟΣ ΤΗΣ ΙΤΕΑΣ
- ΚΡΙΣΣΑΙΟΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ( VIDEO)
- Νίκη με ανατροπή για τον Αστέρα Ιτέας
- ΕΧΑΣΕ Ο ΓΣ ΙΤΕΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΣΠΕΡΟ
- ΜΠΑΣΚΕΤ: ΕΣΠΕΡΟΣ – ΓΣ ΙΤΕΑΣ
- 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ: ΚΡΙΣΣΑΙΟΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ
- 2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ - ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΜΕ ΝΙΚΗ Ο ΑΣΤΕΡΑΣ
-
Οκτωβρίου(18)
- 2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ
- 17η ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΘΕΣΗ Ο ΖΕΜΑΔΑΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
- ΟΙ ΑΘΛΗΤΕΣ TAE KWON DO ΤΗΣ ΑΚΑΔ. ΣΤΕΡ. & ΚΕΝΤ. ΕΛΛ...
- ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΜΕ ΗΤΤΑ Ο ΓΣ ΙΤΕΑΣ
- ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ Ο ΑΣΤΕΡΑΣ
- ΠΕΡΑΣΕ ΜΕ 5ΑΡΑ Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ
- Η ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΣ ΙΤΕΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΗΣ ΝΤΡΟΠΗΣ
- ΜΠΑΣΚΕΤ: ΓΣ ΙΤΕΑΣ - ΑΣ ΛΟΚΡΟΣ
- ΠΑΜΜΑΧΟΙ: ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΑΘΛΗΤΩΝ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΣΤΟ ΠΑΝΕΥ...
- ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Σ. ΕΛΛΑΔΟΣ ΣΤΟ TAE KWON DO
- ΚΥΠΕΛΛΟ: ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΤΕΑΣ - ΗΣΑΙΑΣ ΔΕΣΦΙΝΑΣ
- ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α΄ ΦΑΣΗΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΠΣ ΦΩΚΙΔΑΣ
- ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ ΣΤΗΝ ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΤΗΣ Α΄ ΕΣΚΑΣΕ
- ΒΡΟΧΗ ΤΑ ΓΚΟΛ ΣΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ
- ΞΕΚΙΝΑ ΤΙΣ ΕΠΙΣΗΜΕΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΤΟΥ Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΤΕΑΣ
- Α΄ ΕΣΚΑΣΕ 1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ : ΕΣ ΚΑΔΜΟΣ – ΓΣ ΙΤΕΑΣ
- Ο ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΤΑΥΡΟΥ ΣΤΟΝ ΑΙΑΝΤΑ ΕΥΟΣΜΟΥ
- ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑΥΤΙΚΟ ΟΜΙΛΟ...
-
Σεπτεμβρίου(8)
- ΚΛΗΡΩΣΗ Α΄ ΕΣΚΑΣΕ 2013 - 2014
- ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΕΠΣ ΦΩΚΙΔΑΣ
- ΜΕ ΔΩΡΙΚΟ ΜΑΛΑΜΑΤΩΝ ΣΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΤΕΑΣ
- ΔΥΟ ΦΙΛΙΚΑ ΜΑΤΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΙΤΕΑΣ
- ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΑΔΗΜΙΑ TAW KWON DO ΣΤ, & ΚΕΝΤΡ...
- ΕΚΛΟΓΕΣ ΣΤΟ ΝΑΥΤΙΚΟ ΟΜΙΛΟ ΙΤΕΑΣ
- ΕΝΑΣ ΑΘΛΗΤΗΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΤΕΑ ΣΤΟ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ...
- ΤΑ ΝΕΑ ΑΠΟΚΤΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΑΣΤΕΡΑ ΙΤΕΑΣ
-
Αυγούστου(9)
- ΑΡΧΙΖΕΙ Η ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΤΟΥ ΑΣΤΕΡΑ ΙΤΕΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΝΕ...
- Ξεκινά προετοιμασία ο Α.Σ. ΙΤΕΑΣ ΦΩΚΙΔΑ 2000
- TAE KWON DO : ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΙΣ Η ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΚΕΝΤ...
- ΔΕΛΤΙΟΥ ΤΥΠΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΣ ΦΩΚΙΔΑΣ
- ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΟΙ ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΙΣ ΤΗΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ ΤΟΥ ΑΣΤΕΡΑ Γ...
- ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΠΡΟΟΔΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
- ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΛΙΑ (1986)
- Η ΑΚΑΔΗΜΙΑ TAE KWON DO ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ Τ...
- Ο ΠΣΑΚ στο τουρνουά 3Χ3 της Ιτέας
- Ιουλίου(7)
- Ιουνίου(25)
- Μαΐου(26)
- Απριλίου(24)
- Μαρτίου(34)
- Φεβρουαρίου(42)
- Ιανουαρίου(23)
-
Δεκεμβρίου(19)
- 2012 (285)
Δημοφιλείς αναρτήσεις
Ετικέτες
Αναγνώστες
Επικοινωνία
Συνολικές προβολές σελίδας
Ο Πρόεδρος, τα Μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου & το προσωπικό της ΕΠΣ Φωκίδας, Ε ύ χ ο ν τ α ι σε όλους τους ποδοσφαιριστές, τους παράγοντες και τους προπονητές των Αθλητικών Σωματείων καθώς και σε όλο το Φίλαθλο κοινό της Φωκίδας,
ΧΑΡΟΥΜΕΝΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ
ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ & ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΟ ΤΟ 2014
ΓΙΑ ΤΟ Δ.Σ.
Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ Ο ΓΕΝ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ
ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΚΑΤΣΑΝΑΚΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ
ΚΑΔΜΟΣ – ΕΡΜΗΣ 66-59
ΓΣ ΙΤΕΑΣ - ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ 50-48
ΙΩΝΙΚΟΣ ΛΑΜΙΑΣ – ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ 71-52
ΑΥΛΙΔΑ - ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 56-67
ΑΟ ΚΥΜΗΣ – ΛΟΚΡΟΣ 67-72
Η βαθμολογία:
Αστέρας – Αμφισσαικός 5 – 1
Δωριείς – Οιάνθη 4 – 1
Απόλλων Ευπαλίου Διαγόρας 3 – 2
ΑΣΤΕ – Κρισσαίος 2 – 3
Ακαδημία – Αετός 3 – 1
Ησαΐας – Γλυφάδα 0 – 2
Η βαθμολογία:
Στην Πάτρα διεξήχθη το τριήμερο 13-15 Δεκεμβρίου 2013 το 21ο Κύπελλο Χριστουγέννων που διοργάνωσε η Ν.Ε.Π. με συμμετοχή 637 αθλητών από 35 Συλλόγους (34 από Κεντρική και Νότια Ελλάδα και τον Ν.Ο. Αμμοχώστου από την Κύπρο). Ξεχώρισε φυσικά η παρουσία του Παγκόσμιου Πρωταθλητή στην ανοικτή θάλασσα Σπύρου Γιαννιώτη, αλλά και των Αντώνη Φωκαϊδη , Κέλλυς Αραούζου και του προπονητή Νίκου Γέμελου, οι οποίοι βραβεύθηκαν και από την ΝΕΠ για τις επιτυχίες τους.
Ο Ναυτικός Όμιλος Ιτέας συμμετείχε με δεκαοκτώ αθλητές και αθλήτριες και μεγάλη επιτυχία. Οι αθλητές της Αγωνιστικής Κατηγορίας βελτίωσαν τις επιδόσεις τους στα αγωνίσματα που συμμετείχαν.
Α.Ε.Ε ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΧΑΛΚΙΔΑΣ - ΕΣ. ΚΑΔΜΟΣ ΘΗΒΑΣ 63-96
ΑΣ.ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ - ΑΟ ΚΥΜΗΣ 58-68
ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ - Γ.Σ ΙΤΕΑΣ 75-29
ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ - Γ.Σ ΑΥΛΙΔΑΣ 82-70
ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 66-70
Ησαΐας Δεσφίνας – ΑΣΤΕ 2 – 0
Αμφισσαικός – Δωριείς 2 – 1
Κρισσαίος – Ακαδημία 94 4 – 0
Γλυφάδα – Αστέρας Ιτεας 1 – 2
Αετός – Διαγόρας 1 – 2
Οιάνθη – Απόλλων Ευπαλίου 2 – 1
Η βαθμολογία:
ΦΙΛΑΝΘΡΩΠΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΒΟΛΛΕΥ
Μεταξύ της
Γυναικείας Ομάδας Φωκίδα 2000
και του
Συλλόγου Καθηγητών Φυσικής Αγωγής Ν. Φωκίδας.
Σάββατο, 14 Δεκεμβρίου 2013. στις 5:30 μ.μ.
Τα τρόφιμα που θα συγκεντρωθούν θα ενισχύσουν το Κοινωνικό Παντοπωλείο Ιτέας
http://www.karteria1.blogspot.gr/2013/12/blog-post_4931.html
Μετά τα σημερινά αποτελέσματα η ομάδα μας είναι πάλι στην πρώτη θέση..Με σοβαρότητα και καλή μπάλα να μείνουμε εκεί μέχρι το τέλος..
Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής Α΄ κατηγορίας:
Ο προπονητής της ομάδας Χρήστος Μωραΐτης έγραψε στην σελίδα του ΓΣ Ιτέας:
“Με ήττα και κάκιστη εμφάνιση συνέχισε τις υποχρεώσεις της η αντρική ομάδα του ΓΣ ΙΤΕΑΣ . Η ομάδα ηττήθηκε από τον πρωτοπόρο της βαθμολογίας ΑΟ ΚΥΜΗΣ με το ταπεινωτικό σκορ 38-78!! Χωρίς αρχή και τέλος η ομάδα μας και στις δυο πλευρές του γηπέδου συν το ότι δεν έβγαλε την ενέργεια κυρίως στην άμυνα που έβγαζε σε προηγούμενα ματς!! Ο κόσμος συνεχίζει να στηρίζει τη προσπάθεια που γίνεται με τα νεαρά παιδιά παρόλο που τον πληγώνουμε συνέχεια με την απόδοση μας...”Αποτελέσματα 7ης Αγωνιστικής:
Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής Α΄ κατηγορίας:
AΣΤΕΡΑΣ ΙΤΕΑΣ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ 4 - 1
ΗΣΑΪΑΣ ΔΕΣΦΙΝΑΣ - ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ 2 - 0
ΚΡΙΣΣΑΙΟΣ ΧΡΙΣΣΟΥ - ΑΕΤΟΣ ΛΙΔΟΡΙΚΙΟΥ 6 - 1
ΑΜΦΙΣΣΑΪΚΟΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΥΠΑΛΙΟΥ 2 - 0
ΓΛΥΦΑΔΑΣ - ΟΙΑΝΘΗ ΓΑΛΑΞΙΔΙΟΥ 6 - 0
ΑΣΤΕ – ΔΩΡΙΕΙΣ 1 – 0
Η βαθμολογία:
1. Γλυφάδα 18
2. Αστέρας Ιτέας 16
3. Δωριείς 13
4. Οιάνθη Γαλαξιδίου 12
5. Αμφισσαικός 11
6. Κρισσαίος 10
7. Απόλλων Ευπαλίου 9
8. Ησαΐας Δεσφίνας 6
9. ΑΣΤΕ 6
10. Διαγόρας Πολυδρόσου 2
11. Ακαδημία 1
12. Αετός Λιδωρικίου 0
Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής Β΄ κατηγορίας:
ΣΑΛΩΝΑ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙΟΥ 0 - 0
ΔΩΡΙΚΟΣ ΜΑΛΑΜΑΤΩΝ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΙΡΡΑΣ 1 - 4
Ρεπό : ΑΝΔΡΟΥΤΣΟΣ ΓΡΑΒΙΑΣ
Βαθμολογία
1. Δωρικός Μαλαμάτων 9
2. Ολυμπιακός Κίρρας 7
3. Ανδρούτσος Γραβιάς 4
4. Ηρακλής Μοναστηρακίου 1
5. Σάλωνα 1
Οι αγώνες της 7ης αγωνιστικής Α΄ ΕΣΚΑΣΕ:
ΚΑΔΜΟΣ ΘΗΒΑΣ - ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ
ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ - ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
Γ.Σ ΙΤΕΑΣ - ΑΟ ΚΥΜΗΣ
ΙΩΝΙΚΟΣ ΛΑΜΙΑΣ - ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ
Γ.Σ ΑΥΛΙΔΑΣ - ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ
Οι αγώνες θα γίνουν το Σάββατο 30 Νοεμβρίου.
Το πρόγραμμα και η διαιτησία της 6ης αγωνιστικής Α΄ κατηγορίας:
30/11/13 | 15:00 | ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΤΕΑΣ | ΑΚΑΔΗΜΙΑ 94 | ΠΟΝΤΙΚΑΣ Δ. | ΓΚΟΥΣΑΡΗ Β. | ΤΣΙΠΟΥΡΑΣ Ν. |
30/11/13 | 15:00 | ΗΣΑΪΑΣ ΔΕΣΦΙΝΑΣ | ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ | ΣΜΑΡΑΓΔΗΣ Ν. | ΚΑΡΑΪΝΔΡΟΣ Χ. | ΓΟΥΡΑΣ Ι. |
30/11/13 | 15:00 | ΚΡΙΣΣΑΙΟΣ ΧΡΙΣΣΟΥ | ΑΕΤΟΣ ΛΙΔΟΡΙΚΙΟΥ | ΜΠΟΥΝΟΣ Κ. | ΜΠΑΚΑΛΙΟΣ ΧΡ. | ΧΛΕΜΠΟΓΙΑΝΝΗΣ Χ. |
30/11/13 | 15:00 | ΑΜΦΙΣΣΑΪΚΟΣ | ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΥΠΑΛΙΟΥ | ΚΑΡΑΠΛΗΣ Ν. | ΚΑΤΣΑΡΕΛΗΣ Α. | ΑΝΔΡΕΟΠΟΥΛΟΣ Π. |
01/12/13 | 14:00 | ΓΛΥΦΑΔΑΣ | Η ΟΙΑΝΘΗ ΓΑΛΑΞΙΔΙΟΥ | ΚΟΝΙΔΑΣ Γ. | ΓΚΟΥΣΑΡΗ Β. | ΚΟΝΙΔΑΣ Β. |
01/12/13 | 15:00 | ΑΣΤΕ | ΔΩΡΙΕΙΣ | ΣΜΑΡΑΓΔΗΣ Ν. | ΤΣΑΝΟΥΣΑΣ Γ. | ΚΑΡΕΛΗΣ Γ. |
Το πρόγραμμα και η διαιτησία της 4ης αγωνιστικής Β΄ κατηγορίας:
01/12/13 | 15:00 | ΣΑΛΩΝΑ | ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙΟΥ | ΓΟΥΡΑΣ Ι. | ΑΝΔΡΕΟΠΟΥΛΟΣ Π. | ΒΑΡΖΑΚΑΝΟΣ Γ. |
01/12/13 | 16:30 | ΔΩΡΙΚΟΣ ΜΑΛΑΜΑΤΩΝ | ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΙΡΡΑΣ | ΚΟΥΦΟΓΙΑΝΝΗΣ Δ. | ΓΚΟΥΣΑΡΗ Β. | ΖΑΝΙΑΣ Δ. |
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ
Με έντεκα αθλητές και μεγάλη επιτυχία συμμετείχε ο Ναυτικός Όμιλος Ιτέας στην Ημερίδα Πρόκρισης Grand Prix της Περιφέρειας Ανατολικής Στερεάς & Εύβοιας που διεξήχθη στο Καρπενήσι στις 23 Νοεμβρίου. Οι αθλητές της Αγωνιστικής Κατηγορίας βελτίωσαν τις επιδόσεις τους στα αγωνίσματα που συμμετείχαν.
Παράλληλα διεξήχθησαν και αγώνες 9-10-11 &12 ετών (Προαγωνιστικής Κατηγορίας), όπου οι αθλητές και οι αθλήτριες του Ν.Ο.Ιτέας κατέκτησαν 5 πρώτες, 1 δεύτερη και 7 τρίτες θέσεις.
Αναλυτικότερα Πρώτη θέση κατέκτησαν οι:
Φωτεινή ΤΣΙΝΤΖΗΡΑ (200 Μ. Ελεύθερο, 400 Μ. Ελεύθερο & 50 Μ. Πεταλούδα)
Μαρινίτα ΞΗΡΟΥ (50 Μ. Πρόσθιο)
Φώτης ΚΑΤΣΙΜΠΡΑΣ (50 Μ. Πρόσθιο)
Δεύτερη θέση κατέκτησε ο:
Κων/νος ΜΑΝΑΙΟΣ ( 50 Μ. Ύπτιο)
Τρίτες θέσεις κατέκτησαν οι:
Μαρινίτα ΞΗΡΟΥ (50 Μ. Ελεύθερο, 100 Μ. Πρόσθιο)
Δημήτρης ΝΙΚΟΛΑΟΥ (50 Μ. Ύπτιο)
Παναγιώτης ΚΑΤΣΙΜΠΡΑΣ (100 Μ. Ελεύθερο, 50 Μ. Πρόσθιο)
Στέλιος ΚΑΡΑΚΑΣΗΣ (50 Μ. Ύπτιο)
Φώτης ΚΑΤΣΙΜΠΡΑΣ (50 Μ. Πεταλούδα)
Οι υπόλοιποι αθλητές πέτυχαν πλασαρίσματα στην πρώτη εξάδα.
Συγχαρητήρια στους Αθλητές / Αθλήτριες και τους Προπονητές κ.κ. Λουκά ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ, Κώστα ΛΑΛΛΑ και Πέγκυ ΜΑΣΟΥΡΑ για τις επιτυχίες τους.
Ευχόμαστε καλή συνέχεια.
Επόμενοι αγώνες Αγωνιστικής και Προαγωνιστικής Κατηγορίας είναι το Κύπελλο Χριστουγέννων (13-14-15 Δεκεμβρίου) στην Πάτρα.
Αναλυτικά αποτελέσματα και φωτογραφίες από τους αγώνες μπορείτε να βρείτε στην ιστοσελίδα: http://sourta.blogspot.gr/2013/11/grand-prix_25.html
Το Δ.Σ.
Του Ν.Ο.Ιτέας
Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστική:
ΛΟΚΡΟΣ – ΚΑΔΜΟΣ 90 - 83
ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ – ΕΡΜΗΣ 76 - 67
ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ – ΓΣ ΙΤΕΑΣ 67 - 63
ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 46 - 58
ΑΟ ΚΥΜΗΣ – ΑΥΛΙΔΑ 91 - 47
Η βαθμολογία:
ΑΟ ΚΥΜΗΣ 11
ΚΑΔΜΟΣ 10
ΕΡΜΗΣ 10
ΛΟΚΡΟΣ 10
ΙΩΝΙΚΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 10
ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 10
ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ 8
ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ 8
ΑΥΛΙΔΑ 7
ΓΣ ΙΤΕΑΣ 6
Τα αποτελέσματα Α΄κατηγορίας της 5ης αγωνιστικής:
Διαγόρας Πολυδροσου – Αστέρας Ιτέας 1-1
Αμφισσαικός – Γλυφάδα 2-3
Απόλλων Ευπαλίου – Κρισσαίος Χρυσσού 3-1
Αετός Λιδωρικίου – Ησαΐας Δεσφίνας 0-3
Οιάνθη – ΑΣΤΕ 6-0
Δωριείς – Ακαδημία 94 5-1
Η βαθμολογία:
Γλυφάδα 15
Αστέρας Ιτέας 13
Δωριείς 13
Οιάνθη 12
Απόλλων Ευπαλίου 9
Αμφισσαικός 8
Κρισσαίος Χρυσσού 7
ΑΣΤΕ 3
Ησαΐας Δεσφίνας 3
Διαγόρας Πολυδροσου 2
Ακαδημία 94 1
Αετός Λιδωρικίου 0
Τα αποτελέσματα Β΄κατηγορίας της 3ης αγωνιστικής:
Γραβιά – Σάλωνα 2-0
Ηρακλης – Δωρικός 1-5
Ρεπό:Ολυμπιακός Κίρρας
Η βαθμολογία:
1.Δωρικός Μαλαμάτων 9
2.Ολυμπιακός Κίρρας 4
3.Γραβια 4
4. Ηρακλής Μοναστηρακίου 0
5.Σάλωνα 0
Αστέρας - Αετός 7 - 1
ΑΣΤΕ - Αμφισσαικός 0 - 4
Ησαΐας Δεσφίνας - Κρισσαίος 1 - 2
Διαγόρας - Δωριείς 2 - 3
Γλυφάδα - Απόλλων Ευπαλίου 2 - 1
Ακαδημία 94- Οιάνθη Γαλαξιδίου 2 - 4
Η βαθμολογία:
ΙΩΝΙΚΟΣ ΛΑΜΙΑΣ - Α.Ο. ΚΥΜΗΣ 68 - 54
ΚΑΔΜΟΣ - ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ 81 – 48
ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ - ΛΟΚΡΟΣ 62 – 50
ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ - ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 56 – 70
Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ - Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 58 - 61
Τα αποτελέσματα της 4ης Αγωνιστική Α΄ ΕΣΚΑΣΕ:
Α.Ο. ΚΥΜΗΣ – ΚΑΔΜΟΣ 84 - 83
ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ – ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 48 - 75
ΛΟΚΡΟΣ – ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 98 - 79
ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ – ΓΣ ΙΤΕΑΣ 62 - 52
Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 58 – 62
Η βαθμολογία:
1. ΑΟ ΚΥΜΗΣ 8
2. ΚΑΔΜΟΣ ΘΗΒΑΣ 7
3. ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 7
4. ΙΩΝΙΚΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 7
5. ΛΟΚΡΟΣ 7
6. ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ 6
7. ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 6
8. ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 5
9. Γ.Σ ΑΥΛΙΔΑΣ 4
10. Γ.Σ ΙΤΕΑΣ 4
Το πρόγραμμα της 4ης Αγωνιστική Α΄ ΕΣΚΑΣΕ:
Α.Ο. ΚΥΜΗΣ - ΚΑΔΜΟΣ
ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ – ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ
ΛΟΚΡΟΣ - ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ
ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ – ΓΣ ΙΤΕΑΣ
Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΛΑΜΙΑΣ
Σάββατο 15:00 , Κρισσαίος Χρισσού – Αστέρας Ιτέας
Σάββατο 15:00 , Απόλλων Ευπαλίου – Ησαΐας Δεσφίνας
Σάββατο 15:00 , Αμφισσαικός – Ακαδημία 94
Σάββατο 18:00 , Αετός – Δωριείς
Κυριακή 15:00 , Γλυφάδα – Α.Σ.Τ.Ε
Κυριακή 15:00 , Οιάνθη Γαλαξιδίου – Διαγόρας Πολύδροσου
Αποτελέσματα 2ης Αγωνιστικής Α΄ κατηγορίας Φωκίδας:
Αστέρας Ιτέας – Ησαίας Δεσφίνας 3 - 0
Αετός Λιδωρικίου - Οιάνθη Γαλαξιδίου 2 - 4
Ακαδημία 94 – Γλυφάδα 2 - 5
Διαγόρας Πολυδρόσου – Αμφισσαικός 1 - 1
Α.Σ.Τ.Ε. - Απόλλων Ευπαλίου 0 - 1
Δωριείς – Κρισσαίος 1 – 1
Βαθμολογία:
- ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΤΕΑΣ 6
- ΓΛΥΦΑΔΑ 6
- ΑΜΦΙΣΣΑΙΚΟΣ 4
- ΚΡΙΣΣΑΙΟΣ ΧΡΥΣΣΟΥ 4
- ΔΩΡΙΕΙΣ 4
- ΤΟΛΟΦΩΝΑ ΕΡΑΤΕΙΝΗΣ 3
- ΟΙΑΝΘΗ ΓΑΛΑΞΙΔΙΟΥ 3
- ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΥΠΑΛΙΟΥ 3
- ΔΙΑΓΟΡΑΣ 1
- ΑΕΤΟΣ ΛΙΔΟΡΙΚΙΟΥ 0
- ΗΣΑΙΑΣ ΔΕΣΦΙΝΑΣ 0
- ΑΚΑΔΗΜΙΑ 94 0
http://www.fokidasport.gr/sports/24-trackfield/2662-17----.html
ΕΣ. ΚΑΔΜΟΣ ΘΗΒΑΣ - Γ.Σ ΑΥΛΙΔΑΣ 68-48
ΑΕΕ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΧΑΛΚΙΔΑΣ - ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ 59-62
ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ - ΑΟ ΚΥΜΗΣ 54-57
ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ - ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ 83-68
Γ.Σ ΙΤΕΑΣ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 46-62
Α' ΕΣΚΑΣΕ
Η βαθμολογία (3 Αγώνες):
Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής:
ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΥΠΑΛΙΟΥ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΤΕΑΣ 1-3
ΚΡΙΣΣΑΙΟΣ ΧΡΙΣΣΟΥ - ΟΙΑΝΘΗ ΓΑΛΑΞΙΔΙΟΥ 4-0
ΗΣΑΙΑΣ ΔΕΣΦΙΝΑΣ - ΔΩΡΙΕΙΣ 0-2
ΑΜΦΙΣΣΑΙΚΟΣ 2006 - ΑΕΤΟΣ ΛΙΔΩΡΙΚΙΟΥ 3-1
ΤΟΛΟΦΩΝΑ ΕΡΑΤΕΙΝΗ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ 94 3-0
ΓΛΥΦΑΔΑ - ΔΙΑΓΟΡΑΣ 4-3
Αστέρας Ιτέας - Ησαΐας Δεσφίνας 5-1
Τολοφώνα Ερατεινής - Διαγόρας Πολυδρόσου 3-3 ( 2 – 3 πέναλτι)
Γλυφάδα - Δωριείς 2-0
Η Οιάνθη Γαλαξιδίου προκρίθηκε άνευ αγώνα.
Οι παίκτες μας μπήκαν στο παιχνίδι με πολύ σοβαρότητα, πάθος και ενέργεια που δεν άφηναν κανένα περιθώριο αμφισβήτησης από τους ταλαντούχους νεαρούς παίκτες της Ιτέας. Σκόρ πρώτου δεκαλέπτου 13-28 και στο τέλος του δεύτερου 27-50.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι ρυθμοί έπεσαν, οι αντίπαλοι αντέδρασαν και στην τρίτη περίοδο επιμέρους σκόρ 15-18. Το τέταρτο δεκάλεπτο ανήκει στους ταλαντούχους παίκτες της Ιτέας που το κέρδισαν παίζοντας ιδιαίτερα μαχητικά με σκορ 17-15.
Το Σάββατο 19/10 στις 18:00 στο κλειστό γήπεδο μπάσκετ της Ιτέας η ομάδα μπάσκετ της Ιτέας θα δώσει τον πρώτο εντός έδρας αγώνα για την νέα αθλητική χρονιά.
Καλούνται οι φίλαθλοι της πόλης μας να δώσουν το παρόν στο γήπεδο και να στηρίξουν την ομάδα μπάσκετ για μία καλή πορεία στο φετινό πρωτάθλημα.
Ολοκληρώθηκε η Α΄ φάση του κυπέλλου ΕΠΣ Φωκίδας. Χαρακτηριστικό των αγώνων ήταν τα πολλά γκολ αλλά και το γεγονός ότι εκτός από ένα ζευγάρι (ΑΣΤΕ – Ακαδημία) στους υπόλοιπους αγώνες προκρίθηκαν οι φιλοξενούμενοι. Ο Αστέρας Ιτέας προκρίθηκε με νίκη 6 – 0 έναντι του Δωρικού Μαλαμάτων.
Με έντονα γράμματα οι ομάδες που προκρίθηκαν στην επόμενη φάση:
Α.Σ.Τ.Ε. – Ακαδημία 2 – 0
Κρισσαίος Χρισσού – Διαγόρας Πολυδρόσου 2 – 3
Απόλλων Ευπαλίου – Γλυφάδα 1 – 1 , 2 – 3 στην παράταση
Αμφισσαικός – Οιάνθη Γαλαξιδίου 2 – 2 , 2 – 3 στην παράταση.
Δωρικός Μαλαμάτων – Αστέρας Ιτέας 0 – 6
Αετός Λιδωρικίου – Ησαίας Δεσφίνας 0 – 1 .
Οι αγώνες της Β΄ φάσης θα γίνουν στις 19 & 20 Οκτωβρίου. Ο Αστέρας Ιτέας θα αντιμετωπίσει εντός έδρας τον Ησαία Δεσφίνας.
Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής της Α' ΕΣΚΑΣΕ:
1η Αγωνιστικη:
ΕΣ.ΚΑΔΜΟΣ ΘΗΒΑΣ - Γ.Σ ΙΤΕΑΣ 76-36
ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ - ΑΟ ΚΥΜΗΣ 48-70
ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 83-72
ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΧΑΛΚΙΔΑΣ - Γ.Σ ΑΥΛΙΔΑΣ 66-60
ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ - ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ 79-47
Η βαθμολογια της Α' ΕΣΚΑΣΕ:
1. Ε.Σ ΚΑΔΜΟΣ ΘΗΒΑΣ 2
2. ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ 2
3. ΑΟ ΚΥΜΗΣ 2
4. ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 2
5. ΠΑΝΑΓΙΤΣΑ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 2
6. Γ.Σ ΑΥΛΙΔΑΣ 1
7. ΙΩΝΙΚΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 1
8. ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 1
9. ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ 1
10. Γ.Σ ΙΤΕΑΣ 1
Το Σάββατο 12/10 πραγματοποιήθηκαν τέσσερις αγώνες για την Α΄ φάση του κυπέλλου ΕΠΣ Φωκίδας. Χαρακτηριστικό της αγωνιστικής ημέρας είναι τα πολλά γκολ και ότι οι στους δύο απο τους τέσσερις αγώνες χρειάστηκε παράταση για να αναδειχθεί νικητής. Τα αποτελέσματα της ημέρας:
Α.Σ.Τ.Ε. – Ακαδημία 2 – 0
Κρισσαίος Χρισσού – Διαγόρας Πολυδρόσου 2 – 3
Απόλλων Ευπαλίου – Γλυφάδα 1 – 1 , 2 – 3 στην παράταση
Αμφισσαικός – Οιάνθη Γαλαξιδίου 2 – 2 , 2 – 3 στην παράταση.
Σήμερα 13/10 στις 15:30 θα γίνουν οι αγώνες:
Δωρικός Μαλαμάτων – Αστέρας Ιτέας
Αετός Λιδωρικίου – Ησαίας Δεσφίνας
Ο Κωνσταντίνος Σταύρου μίλησε για την μπασκετική καριέρα του μέχρι τώρα. Για την ομάδα στην οποία αγωνίζεται φέτος (Αίας Ευόσμου) καθώς και για τα χρόνια που πέρασε παίζοντας στον Γ.Σ Ιτέας.
«Ξεκίνησα το μπάσκετ στο Γ.Σ Ιτέας...η φουρνιά μου (90ριδες) ήταν από τις καλύτερες που έχουν περάσει, βγάζοντας αρκετά καλούς παίχτες, όπως και τον συμμαθητή και συμπαίκτη μου, Σπύρο Μούρτο που παίζει τώρα Α1, στον Άρη.
Παίζω μπάσκετ γύρω στα 14 χρόνια . Με τον Γ.Σ έχω πάρει το παιδικό πρωτάθλημα Στερεάς και Εύβοιας το 2007 και το Εφηβικό το 2008. Το 2009 πήρα μεταγραφή για το εφηβικό του Άρη, όπου με συμπαίκτες τους Παπανικολάου (Barcelona), Χρυσικόπουλο (Α1 Άρη), Μούρτο (Α1 Άρη), πήραμε το πρωτάθλημα Θεσσαλονίκης και το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα. Το 210 πλέον σανφοιτητής στην Γυμναστική Ακαδημία της Θεσσαλονίκης έπαιξα στον Απόλλωνα Καλαμαριάς (Γ' Εθνική) και αναδείχτηκα 30ς σκόρερ της κατηγορίας.
Τώρα παίζω για 2η συνεχόμενη χρονιά στον Αίαντα Ευόσμου (Β' Εθνική). Πέρυσι είχα την χαρά να έχω συμπαίκτη τον Σάββα Ηλιάδη, ο οποίος με έμαθε και με βοήθησε αρκετά και βγήκαμε 5η θέση στο Πρωτάθλημα. Φέτος τα πράγματα είναι πολύ καλά αλλά και πολύ επαγγελματικά μπορώ να πω για τις δύσκολες χρονιές που περνάμε.
Όσον αφορά τον Γ.Σ Ιτέας:
Φέτος θα είναι μια πάρα πολύ δύσκολη χρονιά για την ομάδα καθώς τα παιδιά που μένουν εκεί και βοηθάνε την ομάδα λιγοστεύουν. Αλλά θα είναι και δύσκολα όπως και όλα αυτά τα χρόνια λόγω των συνθηκών που επικρατούν (γήπεδο, θέρμανση,...). Όμως όσοι παίζουν στην Ιτέα αγαπάνε την ομάδα και πάνω απ' όλα αυτό που κάνουν, όπως Χρήστος Μωραϊτης, Νάσος Ντινόπουλος, Γιώργος Χαντζηκωνσταντίνου. Πιστεύω πως ο στόχος που είναι η παραμονή θα επιτευχθεί είτε εύκολα είτε δύσκολα.
Δεν μπορώ να παραλείψω το γεγονός ότι ο Χρήστος Μωραϊτης μου έμαθε τις βασικές αρχές του μπάσκετ και να αγαπώ αυτό που κάνω, γι' αυτό τον ευχαριστώ πολύ»!
To fokidasport σου εύχεται καλή μπασκετική χρονιά και με πολλές επιτυχίες
http://www.fokidasport.gr/basketball/7-aeskase/2615-2013-10-10-09-41-19.html
ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ
Το Δ.Σ. του Ναυτικού Ομίλου ΙΤΕΑΣ σας καλεί σε Γενική Συνέλευση με θέμα : «Απολογισμός απερχόμενου ΔΣ και εκλογές για νέο Διοικητικό Συμβούλιο» την Τετάρτη 9 Οκτωβρίου και ώρα 6.00 μμ στην αίθουσα εκδηλώσεων του Κυριακοπούλειου- Ηλιοπούλειου Πολιτιστικού Κέντρου Ιτέας.
Σε περίπτωση μη απαρτίας, η Συνέλευση θα γίνει στις 7.00 μμ
την ίδια μέρα και στον ίδιο χώρο.
Με ιδιαίτερη τιμή
το Δ.Σ. του Ν.Ο. ΙΤΕΑΣ
Την Δευτέρα 16/9 πραγματοποιήθηκε η κλήρωση του κυπέλλου ΕΠΣ Φωκίδας για την αθλητική περίοδο 2013-2014. Ο Αστέρας Ιτέας κληρώθηκε να αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Δωρικό Μαλαμάτων.
Δύο φιλικά ματς έχει προγραμματίσει ο Αστέρας Ιτέας για αυτή την εβδομάδα. Την Τρίτη 17/9 στις 17:30 θα διεξαχθεί στο δημοτικό γήπεδο Ιτέας ο αγώνας Αστέρας Ιτέας – Φωκικός.
Το απόγευμα της Τετάρτης 18/9 στις 17:30 θα διεξαχθεί ο δεύτερος φιλικός αγώνας Αστέρας Ιτέας – Οιάνθη Γαλαξιδίου στο γήπεδο της Ιτέας.
Δύο αθλητές της Ακαδημίας Τάεκβοντο Κεντρικής Στερεάς Ελλάδας κατέκτησαν την Πρώτη (Χρυσό Μετάλλιο) και την Δεύτερη (Αργυρό Μετάλλιο) θέση στο ανοιχτό Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Τάεκβοντο που διεξήχθη στην Χαλκίδα στις 7 Ιουλίου 2013.
Αναλυτικά :
1. Πρώτη Θέση-Χρυσό Μετάλλιο : Παναγιώτης Λινάρδος (Αθλητής του συλλόγου της Ακαδημίας της πόλης της Ιτέας Φωκίδος).
2. Δεύτερη Θέση-Αργυρό Μετάλλιο : Γιώργος-Ηλίας Ρέββας (Αθλητής του συλλόγου της Ακαδημίας της πόλης της Αράχωβας Βοιωτίας).
Πέραν τον μεταλλίων συγχαίρουμε τους αθλητές αυτούς επίσης για την εξαίρετη αγωνιστική τους εμφάνιση στους αγώνες της Χαλκίδας.
Συγχαρητήρια,και καλή αγωνιστική περίοδο!!!
ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ
Το Δ.Σ. του Ναυτικού Ομίλου ΙΤΕΑΣ σας καλεί
σε Γενική Συνέλευση με θέμα : «Απολογισμός απερχόμενου ΔΣ και εκλογές για νέο Διοικητικό Συμβούλιο» την Τετάρτη 9 Οκτωβρίου και ώρα 6.00 μμ στην αίθουσα εκδηλώσεων του Κυριακοπούλειου- Ηλιοπούλειου Πολιτιστικού Κέντρου Ιτέας.
Σε περίπτωση μη απαρτίας, η Συνέλευση θα γίνει στις 7.00 μμ την ίδια μέρα και στον ίδιο χώρο.
Με ιδιαίτερη τιμή
το Δ.Σ. του Ν.Ο. ΙΤΕΑΣ
Ο Ομοσπονδιακός Προπονητής Π. Δαμάσκος, ανακοίνωσε την τελική του επιλογή όσον αφορά τους 13 που θα πάρει μαζί του στο Ευρωπαικό Πρωτάθλημα της Μάλτας
Όπως είναι γνωστό, είχαν απομείνει στο τελικό στάδιο προετοιμασίας 17 παίκτες.
Στην τελική επιλογή του ομοσπονδιακού βρίσκεται και ο Γιώργος Καλαϊτζής, ένας αθλητής που έκανε τα πρώτα του βήματα στον Ν.Ο. Ιτέας και αγωνίζεται με την ομάδα του Ν.Ο.Βουλιαγμένης με πανελλήνιες και διεθνής επιτυχίες.
Ένας αθλητής από την Ιτέα, που ξεκίνησε από την 25αρα πισίνα της πόλης μας με τις γνωστέςαντιξοότητες, κατάφερε να διακριθεί και να ξεπεράσει αθλητές από άλλες πόλεις με
άλλες υποδομές, προπονητές, υποστήριξη κλπ.
Αξίζει το θαυμασμό όλων μας.
Μπράβο Γιώργο συνέχισε να μας κάνεις περήφανους.
Την Τετάρτη 4 Σεπτεμβρίου 2013 και ώρα 17:30 ο Αστέρας Ιτέας θα κάνει την πρώτη προπόνηση για την νέα αθλητική χρονιά στο δημοτικό γήπεδο της Ιτέας.
Η ομάδα αρχίζει την προετοιμασία με καλές προοπτικές και με μεγάλους στόχους. Στη σύνθεση της ομάδας θα βρίσκονται αρκετοί νέοι παίκτες. Οι μεταγραφές της ομάδας θα ανακοινωθούν τις επόμενες μέρες από την διοίκηση.
Α.Σ . ΙΤΕΑΣ "ΦΩΚΙΔΑ 2000" ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
Ξεκινάμε το Σάββατο 14/9/2013 στις 10 π.μ. στο Δημοτικό Γήπεδο Ιτέας (χόρτο).
Τα τμήματα: Φυτώριο, Junior, Παιδικό
Σας περιμένουμε να μοιραστούμε τη χαρά της άθλησης με έμπειρους καθηγητές Φυσικής Αγωγής, στην πιο νεανική ομάδα της πόλης μας.
Εγγραφές στο γήπεδο και στο 6973336483.
Με εκτίμηση
Το Δ.Σ.
Η ΑΚΑΔΗΜΙΑ TAEKWNODO ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΣΤΙΣ 26 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2013.
ΣΧΟΛΕΣ :
1.ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ TAE KWON DO ΙΤΕΑΣ
ΟΔΟΣ ΝΙΚΟΥ ΜΠΑΛΗ 9,ΙΤΕΑ ΦΩΚΙΔΑΣ.
2.ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ TAE KWON DO ΑΣΠΡΩΝ ΣΠΙΤΙΩΝ
ΑΙΘΟΥΣΑ ΚΑΛΛΙΠΑΤΕΙΡΑ,ΠΑΡΑΛΙΑ ΔΙΣΤΟΜΟΥ ΒΟΙΩΤΙΑΣ.
3.ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΡΑΧΩΒΑΣ
ΑΙΘΟΥΣΑ ΠΙΣΩ-ΑΛΩΝΙΑ,ΑΡΑΧΩΒΑ ΒΟΙΩΤΙΑΣ.
4.ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ TAE KWON DO ΑΜΦΙΣΣΑΣ.ΑΙΘΟΥΣΑ ΔΗΜΑΡΧΕΙΟΥ ΑΜΦΙΣΣΑΣ ΦΩΚΙΔΑΣ.
site : http://www.as-arachovas.gr/
e-mail : asarachovas@ymail.com
τηλ : 22670-32733
ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΧΡΟΝΙΑ
ΗΛΙΚΙΕΣ ΑΠΟ 3 ΕΤΩΝ Κ ΠΑΝΩ.
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΣΤΕ ΔΥΟ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΟΛΥΤΙΜΟΤΕΡΕΣ ΑΞΙΕΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΑΣ...ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ & ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΤΟΥΣ!
ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
Η ΕΠΣ ΦΩΚΙΔΑΣ στα πλαίσια διεξαγωγής του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων Παίδων – Νέων ποδοσφαιρικής περιόδου 2013 – 2014, ανακοινώνει ότι επιθυμεί να συνεργαστεί αφιλοκερδώς, με προπονητή κάτοχο διπλώματος UEFA/ΕΠΟ.
Κάθε ενδιαφερόμενος μπορεί να απευθύνεται για πληροφορίες, στα γραφεία της Ένωσης στο Αθλητικό Κέντρο της ΕΠΣ Φωκίδας στην Άμφισσα, από 10:00 έως 13:00 κατά τις εργάσιμες ημέρες.
ΓΙΑ ΤΟ Δ.Σ.
Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ Ο ΓΕΝ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ
ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΚΑΤΣΑΝΑΚΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ «ΑΣΤΕΡΑ ΙΤΕΑΣ»
Την Κυριακή 01 Σεπτεμβρίου 2013 και ώρα 10.00 π.μ αρχίζουν οι προπονήσεις της ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ «ΑΣΤΕΡΑ ΙΤΕΑΣ» , στο Δημοτικό στάδιο Ιτέας(χόρτο), για τη νέα αθλητική χρονιά.
Πληροφορίες :
Ανδρέας Καρανάσος τηλ. 2265032982,6945793676
Ιωάννης Λύτρας τηλ. 6938787378
Σύμφωνα με πληροφορίες από ομάδες της πόλης μας, στο νέο πρωτάθλημα της ΕΠΣ Φωκίδας οι ομάδες πλέον δεν υποχρεούνται να διαθέτουν στην σύνθεση τους δύο ποδοσφαιριστές κάτω των 20 ετών , ενώ τα προηγούμενα χρόνια ήταν υποχρεωτική η συμμετοχή δύο ποδοσφαιριστών κάτω των 20 ετών. Έκπληξη προκαλεί η απόφαση αυτή της ΕΠΣ καθώς δεν μπορούμε να κατανοήσουμε το σκεπτικό της. Σκοπός της ΕΠΣ και των αθλητικών σωματείων θα πρέπει να είναι η προώθηση του αθλήματος στα νέα παιδιά καθώς και η προώθηση νέων παικτών στο άθλημα. Ο στόχος αυτός δεν μπορεί να επιτευχθεί εάν ευνοούνται οι συνθήκες να “μαζεύεται” μια παρέα τριαντάρηδων ή ακόμα και σαραντάρηδων να “λένε” ότι έχουν ομάδα και να κατεβαίνουν στο πρωτάθλημα απλά για την συμμετοχή και να κάνουν τον “χαβαλέ” τους. Εκτός εάν ο στόχος του ερασιτεχνικού πρωταθλήματος έχει αλλάξει και πλέον είναι να περνάει η ώρα μας και να κάνουμε την πλάκα μας. Με αυτό τον τρόπο επιβραβεύονται τα σωματεία τα οποία έχουν ιδρύσει ακαδημίες και ξοδεύουν χρόνο και χρήμα για τα νέα παιδιά; Πώς ζητάτε από αυτά τα σωματεία να επανδρώνουν τις μικτές Φωκίδος και όχι μόνο; Για άλλη μια φορά φαίνεται ότι επιβραβεύονται τα σωματεία που δεν έχουν σχέδιο , δεν έχουν όραμα και μαζεύονται τέλος Αυγούστου για να συμμετέχουν στο πρωτάθλημα τον Σεπτέμβριο. Ομάδες που δεν είναι ικανές να βρουν δύο νέα παιδιά και να τα εντάξουν στο δυναμικό τους. ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΑΣ.
Απόκομμα εφημερίδας από το έτος 1986 όπου άρθρο της αναφέρεται σε νίκη του Αστέρα Ιτέας επί του Ληξουρίου.
Ο ΠΣΑΚ με ανακοίνωση του ενημερώνει πως, θα δώσει το παρών στο τουρνουά 3Χ3 που διοργανώνεται στην Ιτέα μέσω των εκπροσώπων του, Γιάννη Καλαμπόκη (Α' Αντιπρόεδρο) και Νίκο Βούλγαρη (Ταμία).
Όπως αναφέρει η ανακοίνωση:
"Ο Πανελληνίος Σύνδεσμος Αμειβομένων Καλαθοσφαιριστών, θα δώσει το παρών στο τουρνουά 3Χ3 που διοργανώνεται στην Ιτέα.
Τον Σύνδεσμό μας, θα εκπροσωπήσουν, ο Α’ Αντιπρόεδρος Γιάννης Καλαμπόκης και ο ταμίας Νίκος Βούλγαρης.
Οι δύο πολύπειροι καλαθοσφαιριστές, θα μεταβούν αυτό το Σαββατοκύριακο (3 & 4 Αυγούστου) στην Ιτέα και θα έχουν την ευκαιρία να μιλήσουν στα μικρά παιδιά, να φωτογραφηθούν αλλά και να παίξουν μαζί τους, ενώ θα μοιράσουν αυτόγραφα και δώρα.
Ο ΠΣΑΚ είναι πάντα κοντά σε κάθε αθλητική δραστηριότητα που διοργανώνουν οι σύλλογοι και οι Δήμοι".
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ
Με συμμετοχή περισσοτέρων από ογδόντα παιδιών από τα Τμήματα Υποδομής και της Μικρής Πισίνας, έγιναν την Τετάρτη 24 Ιουλίου οι 2οι Εσωτερικοί Θερινοί Αγώνες του Ν.Ο.Ιτέας.
Οι μικροί αθλητές και αθλήτριες του Ομίλου, με την καθοδήγηση της Προπονήτριας τους κας Πέγκυ Μασούρα και της κας Μαρίας Παπαλεξίου, έδειξαν με τον καλύτερο τρόπο στους γονείς και συγγενείς τους που είχαν έρθει στο Δημοτικό Κολυμβητήριο Ιτέας, όσα έμαθαν στο διάστημα της προπόνησης τους.
Παράλληλα, τα παιδιά της Αγωνιστικής και Προαγωνιστικής Κατηγορίας (προπονητές οι κ.κ. Λουκάς Οικονόμου και Κώστας Λαλλάς αντίστοιχα) έκαναν αγώνες επίδειξης σε όλα τα στυλ κολύμβησης.
Τέλος ιδιαίτερη αναφορά πρέπει να γίνει στον αθλητή του Ν.Ο.Ιτέας Αλέξανδρο Γεωργαντά, ο οποίος παρά την ελλιπέστατη προπόνηση (λόγω του κλεισίματος του Κολυμβητηρίου), κατάφερε να πιάσει το όριο και να συμμετάσχει με επιτυχία στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κατηγοριών στα 50μ Ελεύθερο που έγινε στο ΟΑΚΑ (22-27/7/2013).
Το Δ.Σ.
Του Ν.Ο.Ιτέας
Ο Ποδηλατικός Σύλλογος Ιτέας ανακοινώνει ότι την Κυριακή 21 Ιουλίου 2013, θα πραγματοποιηθεί νυχτερινή ποδηλατοβόλτα με αφετηρία το μώλο Ιτέας και τέλος τα γραφεία του ποδηλατικού συλλόγου στη μαρίνα Ιτέας. Η ενδιάμεση πορεία θα είναι αστική. Ώρα έναρξης 21:00. Σας επισημαίνουμε ότι πρέπει να λάβετε τα ατομικά μέτρα προστασίας (κράνος , φώτα πορείας , ανακλαστικά) και ότι φέρετε ατομική ευθύνη για τη συμμετοχή.