Blog Archive

Ετικέτες

5Χ5 (1) 7X7 (1) Α.ΦΩ.ΣΤ.ΕΛ. (2) Α' ΕΣΚΑΣΕ (61) Α΄ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ (113) ΑΚΑΔΗΜΙΑ Σ. ΕΛΛΑΔΟΣ (19) ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ (11) ΑΛΕΞΙΠΤΩΤΟ ΠΛΑΓΙΑΣ (1) ΑΜΦΙΣΣΑΙΚΟΣ (2) ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ (5) ΑΝΔΡΟΥΤΣΟΣ ΓΡΑΒΙΑΣ (4) ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΤΕΑΣ (119) ΑΦΙΕΡΩΜΑ (1) Β' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ (72) ΒΑΛΚΑΝΙΚΟ (5) ΒΟΛΕΙ (16) ΒΟΛΛΕΙ (2) ΓΑΛΑΞΙΔΙ (5) ΓΕΝΙΚΑ (47) ΓΗΠΕΔΟ (11) ΓΣ ΙΤΕΑΣ (28) Δ ΕΘΝΙΚΗ (1) ΔΗΛΩΣΕΙΣ (5) Ε.Σ.ΠΕ.Κ.ΕΛ. (13) ΕΘΝΙΚΗ (1) ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ (9) ΕΠΟ (3) ΕΠΣ (19) ΕΣΚΑΣΕ (3) ΕΥΧΕΣ (6) ΗΣΑΙΑΣ (1) ΙΣΤΙΟΠΛΟΙΑ (10) ΙΣΤΟΡΙΚΑ (2) ΙΤΕΑ (2) ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ (6) ΚΥΠΕΛΛΟ (37) ΛΕ.Μ.Α.ΦΩ. (1) ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ (1) ΜΗΧΑΝΟΚΙΝΗΤΟΣ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ (11) ΜΠΑΡΑΖ (27) ΜΠΑΣΚΕΤ (95) Ν.Ο. ΓΑΛΑΞΙΔΙΟΥ (5) ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΙΤΕΑΣ (19) ΞΕΝΟΦΑΝΗΣ (2) ΟΙΑΝΘΗ (4) ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ (2) ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΙΡΡΑΣ (3) ΠΑΓΚΡΑΤΙΟ ΑΘΛΗΜΑ (1) ΠΑΙΔΙΚΟ (7) ΠΑΜΜΑΧΟΙ (5) ΠΑΡΑΞΕΝΑ (3) ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ (12) ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (287) ΠΟΛΙΤΕΙΑ (4) ΠΡΟΠΑΙΔΕΣ (1) ΠΡΟΣΩΠΑ (28) ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ (224) ΠΣΙΤ (6) Σ.Χ.Ο. ΙΤΕΑΣ ΚΙΡΡΑΣ (1) ΣΚΑΚΙ (1) ΣΤΙΒΟΣ (1) ΤΕΝΝΙΣ (2) ΤΟΥΡΝΟΥΑ (28) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ (8) ΦΩΚΙΔΑ 2000 (9) ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ (5) Χ.Κ. ΠΑΡΝΑΣΣΟΥ (1) ΧΙΟΝΟΔΡΟΜΙΕΣ (1) FLASH BACK (8) GRAND PRIX (2) HIGHLIGHTS (9) KRISSAIOS (4) PYTHIA CUP (4) SUPER CUP (3) TAE KWON DO (29)

Αναγνώστες

Επικοινωνία

Επικοινωνήστε μαζί μας στο
iteasports@gmail.com

Συνολικές προβολές σελίδας

Δευτέρα 11 Νοεμβρίου 2013
Τρία στα τρία για το Αστέρα Ιτέας ο οποίος κέρδισε και στην έδρα του Χρισσού. Αν και η ομάδα του Χρισσού προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με ένα καταπληκτικό γκολ στο δεύτερο ημίχρονο ο Αστέρας ανέβασε στροφές και έδειξε ποιος είναι το αφεντικό του αγώνα. Ισοφάρισε με πέναλτι που κέρδισε ο Χαρδαλούπας και μετέτρεψε σε γκολ ο Δελής. Το δεύτερο γκολ του Αστέρα σημείωσε ο διακριθέντας του αγώνα Κώστας Χαρδαλούπας. Στη συνέχεια οι παίκτες του Αστέρα είχαν και άλλες ευκαιρίες για να ανεβάσουν τον δείκτη του γκολ αλλά δυστυχώς για την ομάδα της Ιτέας ήταν άστοχοι. Η ομάδα του Χρισσού έπρεπε να παίζει με δέκα παίκτες από το 5΄ λεπτό καθώς ο διαιτητής δεν είδε αντιαθλητικό χτύπημα σε αθλητή του Αστέρα Ιτέας. Ήταν ένα ευχάριστο απόγευμα μέσα στην μιζέρια της κρίσεως καθώς οι θεατές απόλαυσαν πλούσιο θέαμα από "οπλοπολυβόλα και χειροβομβίδες" στους πανηγυρισμούς του Νο 2 μετά το γκολ του Χρισσού. Μία σκηνή που θα την θυμόμαστε για καιρό παρόλο που διακωμωδεί το άθλημα. Στο τέλος του αγώνα του σημειώθηκαν κάποια μικροεπεισόδια από οπαδούς και παράγοντες της ομάδας του Χρισσού και ρόλο πυροσβέστη έπαιξαν οι παίκτες των δύο ομάδων.